Vyhledávání

Jak vybrat keramickou pec

Pec je beze sporu nejpotřebnější zařízení pro finální dokončení celé keramické výroby a zároveň nejnákladnější investicí při zařizování keramické dílny či ateliéru. Proto je výběr keramické pece velmi důležitý.

Čím byste se měli řídit

Způsob vytápění pece

Důležitým kritériem je způsob vytápění pece - může být elektrické nebo plynové. Většina zájemců o keramické pece vybírá elektrické a to pro snadnější a bezpečnější ovládání a obsluhu pece.

Velikost pece 

Také se zaměřte na velikost pece. Zde rozhodují vaše představy a ambice. Malé pece (tj. do 60 l) využijí převážně hobbysté a příležitostní keramici. Nabízíme je s elektrickou přípojkou na 220 V, na přání zákazníka i na 380 V.

Větší pece (od 75 l) vyžadují elekrickou přípojku 380 V (400 V). Využijí je řemeslníci, podnikatelé, keramické dílny, organizace pořádající keramické kurzy atd.

Maximální teplota výpalu 

Nezapomeňte také na maximální teplotu výpalu.

Tvar pece 

Vybrat si můžete také tvar pece, který může být kulatý nebo hranatý a způsob nakládání pece keramikou - poklopová pec či s čelním nakládáním. Poklopové pece od velikosti 75 l se dají v případě potřeby v budoucnu výškově nastavit zakoupením mezikruží a tím zvětšit pálicí prostor.

Máte zájem o novou pec? Kontaktujte nás, rádi vám vypracujeme aktuální cenovou nabídku včetně bonusů.