Vyhledávání

Jaké jsou druhy glazur

Glazury jsou určeny pro dvoužárovou technologii. Rozlišujeme je podle vypalovacích teplot, krycích schopností, podle lesku či matu, zda obsahují efekty či výkvěty.

Glazury z naší nabídky neobsahují olovo, antimon, arsen ani jiné nebezpečné látky a jsou určeny k výrobě užitné i dekorativní keramiky

Nabízíme je v tekutém stavu i v sušině (v prášku). 

V rámci své řady (typu glazury: např: glazury AS) jsou vzájemně neomezeně mísitelné a přidáním bílých glazur lze docílit jemných pastelových tónů.

Glazury jsou také vhodným podkladem pro aplikaci podglazurních i nadglazurních barev, obtisků, preparátů zlata či listrů.

Tekuté glazury

Tekuté glazury se díky přídavku protisedimentačního a glazovacího činidla pohodlně nanášejí štětcem.

Pro snadnou aplikaci štětcem bez nutnosti dalších úprav jsou glazury vyhledávány převážně výtvarníky, keramickými studii, příležitostnými keramiky i zájmovými keramickými kroužky. Stačí dobře promíchat a nanést 2-3 vrstvy.

Teplotní rozpětí těchto glazur je většinou 1 000-1 060 až 1 100 °C. Typová řada tekutých glazur BLS je pálitelná až do 1 200 °C.

Glazury v sušině

Glazury v sušině (v prášku) je nutné rozmíchat s vodou a před každým dalším použitím řádně rozmíchat a zkontrolovat hustotu glazury, aby byla stejná jako při předchozím použití.

Suspenzi určenou na namáčení, polévání či stříkání je vhodnější více rozředit, pro nanášení štětcem nechat více hustou.

Na 1 kg práškové glazury doporučujeme vmíchat do 600 ml vody a následně rozředit podle potřeby na konečnou hustotu. Potřebnou hustotu ovlivňuje teplota přežahu, pórovitost keramického střepu a technika nanášení glazury.

Prohlédněte si nabídku práškových a tekutých glazur v našem e-shopu.